فروش اقساطی سپیدار سیستم

گزارش جامع اقساط

بعد از ثبت فاکتور فروش در نرم افزار فروش سپیدار سیستم،این امکان که مبلغ فاکتور هم بصورت یکجا تسویه شود و هم بصورت اقساط وجود دارد .
استفاده از ویژگی تسویه فاکتور در سپیدار سیستم باعث می شود تا عملیات وصول مطالبات با دقت انجام شود و پیگیری مطالبات وصول نشده براساس فاکتور فروش را بسیار سهل و آسان میکند.
یکی از روش های تسویه فاکتور ، تقسط مبلغ فاکتور در طی یک یا چند قسط می باشد.در فروش اقساطی مبلغ قسط و تاریخ سررسید قسط از اهمیت بالایی برخوردار است .همچنین با استفاده از گزارش اقسط وصول نشده می توانیم بصورت دقیق و به لحظه در جریان عملیات وصول مطالبات قرار بگیریم.

برروی فرم فاکتور فروش دکمه “تقسیط فاکتور فروش” وجود دارد. شما می توانید بعد از ثبت فاکتور ، برروی این دکمه کلیک کنید تا وارد فرم “تقسط” شوید.
در این فرم برای هر قسط یک شماره جهت پیگیری های بعدی در اختیار ما قرار میدهد.
اینکه این تقسیط مربوط به چه شماره فاکتور فروشی هست را سیستم بصورت پیش فرض نمایش میدهد.همچنین مبلغ کل فاکتور در قسمت “مبلغ اصلی” نمایش داده میشود.
نکته : این حالت نیز امکان پذیر هست که شما بخشی از مبلغ فاکتور را تقسیط کنید .
معین های مربوط به بهره و جریمه قسط را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید و بعد از آن برروی “ایجاد اقساط” کلیک کنید

در این قسمت فاصله بین اقساط برحسب روز (مثلا اگر دوره پرداخت قسط ماهانه بود عدد ۳۰ و اگر دوره پرداخت دو ماه یکبار بود عدد ۶۰ باید درج کنیم) ، تاریخ شروع اقساط، تعداد اقساط و نحوه محاسبه بهره اقسط که بصورت ماهانه و یا سالانه هست به همراه نرخ بهره را تکمیل میکنیم. و در انتها برروی تایید کلیک کنید تا نتیجه مبلغ هر قسط را مشاهده کنید.

برای یادگیری سریع نرم افزار حسابداری سپیدار حتما این مقاله را هم بخوانید :  استفاده از بارکدخوان در سپیدار سیستم

در صورت وجود هر گونه سوال با تلفن کارشناس فنی سپیدار سیستم ۰۹۱۹۷۰۳۲۰۷۹ در طول هفته تماس بگیرید .

برچسب ها :
, ,