با بخش فعالیتهای روز در نرم افزار سپیدار سیستم بیشتر آشنا شویم

با بخش فعالیتهای روز در نرم افزار سپیدار سیستم بیشتر آشنا شویم؟


نرم افزار سپیدار جهت سهولت و سادگی اجرای عملیاتی مالی در بخش های مختلف راهکار جالبی را بصورت متمرکز به نام “فعالیتهای روز” برای حسابداران و کارشناسان مالی آماده کرده است.
البته با توجه ماژول های که تهیه شده است ، آیتم ها متفاوت هست.و در قسمت تنظیم دسترسی های کاربر هر قسمت را می توان بصورت مجرا دسترسی داد

هر بخش شامل یک کنترل مهم و موثر در عملیات میباشد که بصورت خلاصه هرکدام را توضیح میدهیم:
⦁ چکهای نزد صندوق سررسید شده
⦁ چکهای نزد صندوق سررسید نشده
⦁ چکهای پرداختنی سررسید شده
⦁ چکهای پرداختنی سررسید نشده
⦁ چکهای در جریان وصول سررسید شده
⦁ اقساط دریافتنی سررسید شده
⦁ اقساط پرداختنی سررسید شده
⦁ فاکتورهای تحویل نشده
⦁ فاکتورهای برگشتی فاقد برگشت خروج
⦁ کالاهی نیازمند سفارش
⦁ رسید انبارهای بدون قیمت
⦁ خروج انبارهای بدون فاکتور
⦁ خروج انبارهای انتقالی رسید نشده
⦁ تفاوت های ارزی انبار

اگر در گزارش “چکهای نزد صندوق سررسید شده” که مربوط به نرم افزار دریافت و پرداخت است ،اطلاعاتی مشاهده کنید بدین معنی هست که با توجه به تاریخ روز ،برای این چک ها هنوز عملیات واگذاری و یا نقد کردن انجام نشده است.
**نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این هست که از همین قسمت هم می توانید با استفاده از آیکن مشخص شده عملیات “واگذار به بانک” و یا “نقدکردن” را انجام بدهید.

 

 همچنین می توانید بصورت تجمعی چکهارا انتخاب کرده و عملیات واگذاری را انجام دهیم.

برای یادگیری سریع نرم افزار حسابداری سپیدار حتما این مقاله را هم بخوانید :  آموزش قدم به قدم نحوه دریافت و پرداخت در سپیدار{ جامع و کاربردی)

 

اگر در گزارش “چکهای پرداختی سررسید شده” شما اطلاعاتی مشاهده کنید بدین معنی هست که با توجه به تاریخ روز ،برای این چک ها هنوز عملیات “وصول چک پرداختی” انجام نشده است. در ماژول دریافت و پرداخت قسمت “وصول چک پرداختی” عملیات به روز شدن چک را می توانید انجام دهید

 

اگر در گزارش “چکهای درجریان وصول سررسید شده” شما اطلاعاتی مشاهده کنید بدین معنی هست که با توجه به تاریخ روز ،برای این چک ها هنوز عملیات “وصول و واخواست” انجام نشده است.
**نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این هست که از همین قسمت هم می توانید با استفاده از آیکن مشخص شده عملیات “وصول و واخواست” را انجام بدهید.

 

اگر در گزارش “اقساط دریافتنی سررسید شده” و “اقساط پرداختی سررسید شده” شما اطلاعاتی مشاهده کنید بدین معنی هست که با توجه به تاریخ روز ،برای این اقساط هنوز عملیات “تسویه” انجام نشده است.
برای شرکتهای که فروش قسطی دارند و یا تصویه خرید را در تاریخ های سررسید خاصی پرداخت می کنندف حتمای این پست “فروش اقساطی سپیدار سیستم” را مطالعه کنند
**نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این هست که از همین قسمت هم می توانید با استفاده از آیکن مشخص شده عملیات “تسویه” را انجام بدهید.

اگر در گزارش “فاکتورهای تحویل نشده” که مربوط به نرم افزار مشتریان و فروش است اطلاعاتی مشاهده کنید بدین معنی هست که با توجه به تاریخ روز ،برای این فاکتورها هنوز عملیات “صدور سند خروج انبار” انجام نشده است.
این وضعیت معمولا زمانی اتفاق می افتد که در تنظیمات سیستم خروج انبار بعد از تایید فاکتور بصورت اتوماتیک صادر نمیشود.
**نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این هست که از همین قسمت هم می توانید با استفاده از آیکن مشخص شده عملیات “صدور سند خروج انبار” را انجام بدهید.

برای یادگیری سریع نرم افزار حسابداری سپیدار حتما این مقاله را هم بخوانید :  بستن حساب ها و ثبت سند اختتامیه - افتتاحیه در سپیدار سیستم

در صورتی که در هر کدام از بخش ها سوالی داشتید حتما از کارشناس فنی ما ۰۲۱۸۶۰۲۳۰۸۳  بپرسید.

برچسب ها :
, , ,